گیاهانی که در فضاهای سایه رشد میکنند

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
 

گل مروارید عطری
گل مروارید عطری انتخاب مناسبی برای پوشش زمین و هم چنین عطر آگین کردن فضای حیاط‌تان است. وقتی برگ‌ها فشرده یا له و خرد شوند بویی شبیه بوی دل‌انگیز یونجه تازه برداشت شده در فضا پراکنده می‌شود! گیاهی است که به هرس احتیاج ندارد و خودش ظاهرش را آراسته حفظ می‌کند.
شرایط رشد: در سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب می‌روید.
 
 پای بز (علف بز)
این گیاه سریع رشد در مکان‌های کم نوری که حتی گیاهان سایه دوست هم نمی‌توانند در آن دوام بیاورند، به خوبی پرورش پیدا می‌کند. چون گیاهی بسیار قوی و شکیباست، بهترین انتخاب برای مکان‌های کم نور است. این گیاه واریته‌ های رنگارنگ هم دارد که برگ‌هایی با ترکیب رنگ سفید، کرم و سبز تولید می‌کنند.
شرایط رشد: سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب
 
 آجوگا
در آغاز فصل بهار گیاه آجوگا با شکوفه‌های سفید، صورتی یا آبی خود شما را مجذوب می‌کند! شاخ و برگ منحصر به فرد این گیاه در انواع مختلفی قابل یافت است. از رنگ شکلاتی – ارغوانی گرفته تا لبه‌ شکلاتی و قرمز – برنز!
شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب با زهکشی خوب

 

 (گزنه)
لامیوم گزینه ای بسیار عالی برای افرادی است که وقت رسیدگی زیاد به گیاه‌شان را ندارند. بیشتر گونه‌های این گیاه در تابستان گل می‌دهند و خوشه ای از شکوفه‌های صورتی یا سفید تولید می‌کنند. حتی زمانی که گیاه گل ندارد هم شاخ و برگ آن، که با خطوط نقره‌ای تزیین شده‌اند، هر گوشه تاریکی را پر از نور و زیبایی می‌کنند! چه انتخاب خوبی برای داشتن یک باغچه شاداب!
شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب با زهکشی خوب
لیزوماکیا
لیزوماکیا طلایی گیاهی عالی برای افزودن دنیایی از رنگ به نقاط تاریک باغچه‌تان است! این گیاه به سرعت پراکنده می‌شود و راه حل مناسب و چشم نوازی برای پوشاندن قسمت‌های خالی باغچه‌تان است.
شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب
 اپیمدیوم
نقاطی با شرایط خشک و کم نور از بدترین مکان‌ها برای رشد گیاهان هستند. خوشبختانه اپیمدیوم دقیقا در چنین شرایطی رشد می‌کند. اگر از این گیاه خوشتان آمده باید این مژده را به شما بدهم که حق انتخاب زیادی هم دارید چرا که اپیمدیوم ذارای گونه‌های مختلفی است.
شرایط رشد: سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

enemad-logo